احتمالاً در مورد فواید خوردن دقیق غذا چیزی شنیده اید ، اما شاید برایتان سال باشد که چگونه تغذیه معقول را تمرین کنید.

حرکت تغذیه ای دقیق اخیراً حوزه سلامت ، سلامتی و تغذیه را در بر گرفته است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از تغذیه دقیق ، من اینجا هستم تا بگویم که این نیز موجه است!

اگر می خواهید نحوه تغذیه معقول را به شیوه ای واقعی و پایدار تمرین کنید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین تغذیه دقیق اهمیت دارد

وقتی با دقت غذا خوردن را می شنوید ، می توانید تصور کنید جویدن بسیار آهسته غذا یا مدیتیشن قبل از غذا به چه معناست.

اگرچه ممکن است اینطور به نظر برسد ، اما اصل غذا خوردن دقیق را نشان نمی دهد.

هدف از خوردن غذای دقیق این است که شما را راهنمایی کند تا با بدن و تغذیه خود همگام باشید تا بتوانید بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه می خواهید و میزان تعادل مناسب بین این دو ، انتخاب غذایی عمدی داشته باشید.

تغذیه دقیق شامل تمرکز مجدد بر روی تجربه غذا خوردن است. این راهی برای تغذیه به روش فعلی و متفکرانه است تا یک رژیم متعادل و مغذی را ترویج دهد.

وقتی برای اولین بار در مورد غذا خوردن دقیق می شنوید ، ممکن است کمی بی اهمیت به نظر برسد. من چند مشتری جدید داشتم که چیزی شبیه به این را می پرسیدند: “آیا رژیم غذایی دقیقی وجود دارد؟” در حقیقت فرقی می کند؟ “. من قول می دهم که اینطور است.

تحقیقات نشان می دهد که خوردن دقیق می تواند به بسیاری از اختلالات غذایی و خوردن کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان اختلالات خوردن کمک کند و به افراد در دستیابی به اهداف مرتبط با وزن کمک کند (1).

نحوه تمرین دقیق غذا خوردن به 10 روش

به خواندن ادامه دهید تا 10 روش اصلی من را برای شروع دقیق غذا از امروز بیاموزید.

1. بدون حواس پرتی غذا بخورید

این بدان معناست که نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر و نه کار. بسیار عجیب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ حواس پرتی خوردن این روزها بسیار رایج است. این بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی همه سر و صدا و شلوغی هایی را که بخشی از رژیم غذایی شده است حذف کنیم ، در واقع فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که هنگام تغذیه بیشتر حضور داشته باشید و مراقب باشید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا متوجه شده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و هضم غذا تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر وعده های غذایی و میان وعده های خود را سر میز بخورید و توجه کنید که چقدر می توانید غذای خود را احساس کرده و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و تأثیر آن بر عادات غذایی شما.

3. سرعت را کم کنید

هرچه سریعتر کاری را انجام دهیم ، موثرتر است ، درست است؟ خوب ، در مورد غذا خوردن نیست.

وقتی سریع غذا می خوریم ، تمرین هوشیاری تقریباً غیرممکن است.

وقتی با دقت غذا می خورید ، مهم است که سرعت غذا را کاهش دهید. یک مکث یا نفس عمیق بین نیش ها بکشید ، سپس قبل از خوردن لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. تأخیر در وعده غذایی نه تنها به حضور بیشتر شما کمک می کند ، بلکه به احساس سیری و همچنین هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4. تنفس را به خاطر بسپارید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از توصیه های مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر فقط 30 ثانیه قبل از شروع غذا مکث کنید تا نفس عمیق بکشید ، می توانید توجه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

نفس عمیق کشیدن حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کند تا بدن شما را در حالت آرامش قرار دهد. هنگام غذا خوردن نیازی به استرس و پرواز نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما در حضور بیشتر در هنگام غذا کمک کند ، که به شما کمک می کند آنچه را که می خورید ، چرا غذا می خورید ، علائم گرسنگی شما چیست و حواس خود را برای لذت بردن از غذایی که می خورید استفاده کنید. به
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
فقط این می تواند تصورات بسیار کمی را در مورد عادات غذایی شما به شما ارائه دهد و شما را به سمت آنچه که برای شما و بدن شما بهتر است هدایت کند.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ و در عین حال چندان رایج نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که بعد از آن روز چه کار خواهیم کرد ، در وعده غذایی بعدی خود چه می خوریم و گفتگوی استرس زایی که در آن روز انجام دادیم ، فرصتی برای خوردن دقیق غذا وجود ندارد.

قبل از اینکه بدانید ، غذا تمام شده است و شما به سختی آن را چشیده اید!

کمی استراحت کنید و غذای خود را امتحان کنید. مزه اش مثل چیه؟ چگونه به نظر می رسد؟ چه چیزی را درباره آن دوست داری؟ دفعه بعد که شام ​​می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد غذای شما به شما این امکان را می دهد که غذای دقیق را تمرین کنید.

6. غذاهای خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم مجبورید فقط غذاهایی را که در خانه تهیه کرده اید بخورید ، این واقع بینانه نیست. چه کسی غذای خوشمزه بیرون را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که تا می توانید غذاهای خود را تهیه کنید. وقتی برای پختن ، بریدن ، کاشتن ، بوییدن و تماشای جمع آوری غذا وقت می گذارید ، در اصل مجبور به مراقبت هستید. این به شما روحیه غذا خوردن می دهد.

توجه به حضور مربوط می شود. موضوع آگاهی و عمدی است. آشپزی یک راه عالی برای این کار است!

7. علائم گرسنگی و سیری خود را تنظیم کنید

ما زیاد در این مورد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین دقیق غذا خوردن ، باید به بدن خود گوش دهیم.

کمی وقت بگذارید و قبل از غذا استراحت کنید ، چقدر احساس گرسنگی می کنید؟ آیا بعد از غذا خوردن احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن علائم گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های خوردن بی هدف است. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا می خوریم یا اندازه وعده ها را به دلیل رژیم غذایی ، سم زدایی یا پاکسازی محدود می کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که از اندازه وعده ها مطلع شده و در پایان وعده غذایی سیری و سیری را افزایش دهید.

8. دلیل خوردن خود را بررسی کنید

وقتی با دقت غذا نمی خوریم ، می توانیم در نتیجه عواملی غذا بخوریم که هیچ ربطی به گرسنگی ندارند. برخی از رایج ترین عوامل عبارتند از استرس ، احساسات و سیگنال های محیطی.

با مشورت با خود قبل از غذا خوردن ، می توانید مطمئن شوید که واقعاً غذا می خورید زیرا می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب دوری کنید.

اگر این احساسات را تجربه کردید ، می توانید به جای تکیه بر غذا ، آنها را بر اساس آن برطرف کنید.

9. قدردانی و قدردانی را تمرین کنید

وقتی آنچه را که می خوریم و هر چیزی که به غذا وارد می شود ارزیابی می کنیم ، در زمان غذا خوردن بیشتر مراقب هستیم و حضور داریم.

به این فکر کنید که برای تهیه غذایی که در اختیار دارید چقدر طول می کشد ، طعم آن چقدر خوب است ، چقدر از داشتن چنین غذایی سپاسگزار هستید.

همه اینها توجه و توجه را به تجربه غذا خوردن به شیوه ای مثبت و دلسوزانه جلب می کند.

10. بطور کامل بجوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند جهان را در زمینه تغذیه دقیق تغییر دهد!

وقتی غذای خود را به طور کامل نمی جویم ، وقت نداریم که در حین غذا حضور داشته باشیم. ما همچنین با غذای هضم ضعیفی روبرو هستیم که می تواند حواس شما را از زمان خوردن پرت کند.

دفعه بعد که برای غذا خوردن می نشینید ، به طور فعال به جویدن فکر کنید و شرط می بندم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود گوش دهید

وقتی می خواهید آن را داشته باشید ، آن چیزی را بخورید که واقعاً می خواهید داشته باشید.

ما نمی خواهیم در نتیجه احساسی که داریم ، غذا بخوریم باید یا شما نباید من دارم.

هر چه بیشتر با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود هماهنگ باشید ، می توانید در هنگام غذا بیشتر حاضر و مراقب باشید.

غذا برای تجربه و لذت طراحی شده است ، کار خسته کننده ای نیست!

امروز با دقت غذا خوردن را تمرین کنید

اگر تازه وارد غذای دقیق شده اید و می خواهید امروز را شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که از امتحان همه چیز به طور همزمان اجتناب کنید.

همه این 10 روش برای غذا خوردن با دقت فوق العاده است ، اما با انتخاب یک یا دو روش شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که این عادات جدید را به آسانی و نه بیش از حد بارگیری ، ادغام کنید.

هنگامی که عادات جدید شما کمی شبیه طبیعت دوم می شود ، انگار ریشه در برنامه های روزانه شما دارد ، می توانید یک یا دو عادت اضافی به آن اضافه کنید.

این راه را ادامه دهید تا زمانی که خودتان تمرین غذایی دقیق خود را ایجاد کنید!

روش دقیق غذا خوردن

تغذیه دقیق به تعداد بی شماری از اعضای محروم از تغذیه کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و تاب آوری برسند.

روش ما به آنها می آموزد که چگونه این عادات آگاهانه را با سهولت ، نه با تنش ، با لذت و نه با نارضایتی ایجاد کنند.

با پیوستن به روش تغذیه دقیق امروز ، می توانید سفر خود را به سوی عادات غذایی متعادل از امروز آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *