نيروي هوايي فاش كرد كه افراد متعددي در يكي از پروازهاي تخليه اي كه از كابل افغانستان خارج مي شود و قصد ربودن هواپيما را داشته اند.

نیروی هوایی روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که مقامات اطلاعاتی دریافت کرده اند که پنج سرنشین یکی از پروازهای هواپیمایی تجاری “قصد ربودن هواپیما را داشته اند” ، اطلاعات جدیدی در مورد تلاش های تخلیه آشفته در ماه اوت ارائه کرد.

داوطلبان از صندوق های بازنشستگی خود برای نجات افغانی در معرض خطر استفاده می کنند

سرهنگ دوم برایان دساتلس ، 71 مأموریت نجات و پرسنل بازیابی پرسنل ، گفت: “تیم ما تلاش کرد تا آنها را از سطح شیب دار ناتو پاک کند ، به سمت شمال و به دور از نیروهای دوست منتقل شد ، و در نهایت به سمت جنوب رسید.” فرمانده نیرو گفت.

این بیانیه جزئیات بیشتری در مورد زمان وقوع و نحوه حل آن ارائه نکرده است.

چند روز اول عملیات تخلیه غیر رزمی در فرودگاه بین المللی حامد کرزی هرج و مرج بود زیرا هزاران نفر در حالی که هواپیماها در حال تلاش برای بلند شدن بودند به باند رفتند.

یک ویدئوی ویروسی وجود داشت که نشان می داد افراد هنگام پایین آمدن از باند هواپیما سعی می کنند جلوی هواپیما را بگیرند ، اما “هیچ فیلم ضبط نشده و کمتر از یک دقیقه بعد ، هر دو HC-130J Combat King II با یک تکه بلند شدند. نیروی هوایی گفت: تنها با چند ثانیه فرصت برای پرواز ، آنها فقط 10 فوت بالاتر از جمعیت در حال حرکت بودند.

دساوتلس افزود: “من توانستم با CFACC (فرمانده اجزای هوایی نیروهای ترکیبی) تماس بگیرم و در صورت نیاز مجوز پرواز از مسیر تاکسی را دریافت کردم.” “پیام استراتژیک: ما یک باند فرود خواهیم داشت.”

اداره تحقیقات ویژه نیروی هوایی در حال بررسی این حادثه است که شامل ویدئوهایی است که ظاهراً افرادی را نشان می دهد که پس از بلند شدن از هواپیما سقوط می کنند ، علاوه بر بقایای انسانی که در چاه چرخ هواپیمای C-17 کشف شد. در پایگاه هوایی العدید قطر فرود آمد.

سخنگوی نیروی هوایی روز دوشنبه به واشنگتن اگزامینر تأیید کرد که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

بیش از یک هفته بعد ، شامگاه 26 اوت ، ترس اطلاعات اطلاعاتی و نظامی از حمله احتمالی تروریستی در HKIA به نتیجه رسید.

نیروی هوایی افزود ، عبدالرحمان اللغری ، یک بمب گذار انتحاری ، دستگاهی را در نزدیکی دروازه ابی در خارج از فرودگاه که “بیش از 10 هزار نفر” در آنجا بودند منفجر کرد. تروریست ها سپس با شلیک سلاح های کوچک درگیر شدند. “

برای مطالعه بیشتر از آزمون WASHINGTON اینجا را کلیک کنید

سیزده سرباز آمریکایی در این بمباران جان خود را از دست دادند و تقریباً 170 غیرنظامی افغان جان خود را از دست دادند ، در حالی که 17 نفر دیگر قبل از انتقال به مرکز پزشکی ملی نظامی والتر رید در بتسدا ، مریلند ، در مرکز پزشکی منطقه ای لندستول در پایگاه هوایی رامشتاین ، آلمان تحت مراقبت قرار گرفتند.

دساتلس توضیح داد: “تعداد زیادی از مجروحان بسیار بد مجروح شدند … خون زیادی.” “جراحان فرسوده شده بودند. بسیاری از آنها روی میز عمل جان باختند.”

فیلم های واشنگتن Examiner

برچسب ها: اخبار ، نیروی هوایی ، جنگ در افغانستان ، افغانستان ، دفاع

نویسنده اصلی: مایک برست

محل اصلی: نیروی هوایی فاش کرد پرواز تخلیه تجاری از افغانستان تقریباً ربوده شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *