فرزندان خود را به ناهارهای بسته بندی مستقل تبدیل کنید! در اینجا پنج مرحله آسان برای وادار کردن فرزندان به ناهار خود آورده شده است. بگذارید این اتفاق بیفتد!

این پست به عنوان بخشی از مشارکت من با پروژه خانواده سالمبه خوشحالم که بخشی از کمپین Power Your Lunchbox برای کمک به کودکان در آشپزخانه هستم.

اگر می خواهید ، صبح را تصور کنید که شامل بسته بندی جعبه های ناهار نیست. آیا شما:

 • قهوه خود را کمی آرام تر بنوشید؟
 • آیا 15 دقیقه بیشتر می خوابید؟
 • آیا مثل همیشه احساس دیوانگی یا عجله ندارید؟

عصر وسایلم را جمع می کردم. وقتی ناهار را برای فرزندانم متوقف کردم ، با تمام آماده سازی غذا بعد از شام ، تسکین بزرگی بود. احساس رهایی می کرد!

آموزش دادن به فرزندان خود برای بسته بندی ناهار به شما این امکان را می دهد که یک تکه آزادی کوچک را دوباره به دست آورید.

اما همچنین چیز دیگری را ارائه می دهد که کاملاً خاص است. فرزندان شما با آموختن مهارت مهمی در زندگی استقلال و استقلال خود را در آشپزخانه به دست می آورند: نحوه تهیه غذا برای خود. بگذارید این اتفاق بیفتد!

چگونه فرزندان خود را مجبور کنیم ناهار خود را بسته بندی کنند

روز اول: در مورد برنامه با فرزندان خود صحبت کنید

برخی از شما ممکن است فرزندانی داشته باشید که دوست دارند همه کارها را برای خود انجام دهند. یا شاید فرزندان شما مانند من باشند و از نشستن در حالی که همه کارها را انجام می دهید خوشحال شوند. بنابراین واکنش آنها نسبت به این خبر می تواند متفاوت باشد! در اینجا نکاتی وجود دارد که باید با آنها به اشتراک بگذارید:

 • آنها به اندازه کافی بزرگ هستند و به اندازه کافی قادرند ناهار خود را بسته بندی کنند
 • همه اعضای خانواده به خانه کمک می کنند تا کار کنند و بسته بندی ناهار خودشان یکی از راه های این کار است.
 • تهیه ناهار خودشان به این معنی است که می توانند بسته بندی کنند (با اطلاعاتی از شما)
 • شما ابتدا به آنها کمک می کنید و راه هایی برای انجام آن به راحتی ایجاد می کنید
 • اگر آنها اقلام خاصی را برای جعبه ناهار خود می خواهند ، شما با هم به فروشگاه می روید و به خرید می روید

روز دوم: اصول اولیه را به آنها بیاموزید

یکی از نگرانی های بزرگی که من از والدین می شنوم این نگرانی است که فرزندانشان در صورت تنها ماندن برای ناهار یک جعبه گرانول بسته بندی می کنند. اما شما می توانید اصول اولیه بسته بندی یک ناهار کامل را به فرزندان خود بیاموزید و به آنها آزادی انتخاب اقلام مورد علاقه خود را بدهید.

با فرزندان خود فهرستی از دسته هایی مانند میوه ها ، سبزیجات ، غذاهای غنی از پروتئین و غلات کامل-یا هر کدام از دسته هایی که برای نحوه غذا خوردن در خانه بهتر کار می کند-و انواع غذاهایی که در هر رده قرار می گیرند تهیه کنید. توضیح دهید که یک ناهار متعادل که به آنها انرژی می دهد و آنها را برای بعد از ظهر در مدرسه سیر نگه می دارد ، حاوی غذاهای دسته های مختلف است.

برای سهولت کار ، یک چاپ رایگان برای شما ایجاد کردم. برخی از چاپهای بسته بندی ناهار اکنون پر از انتخاب است. من طرح خودم را طراحی کردم تا بتوانید آن را با غذایی که در یخچال و کمد نگهداری می کنید پر کنید. آن را چاپ کنید ، پر کنید و در جایی قرار دهید که کودکان شما آن را ببینند ، مانند یخچال یا داخل کمد.

به فرزندان خود بیاموزید که یک ناهار کامل تهیه کنند! بسته ناهار رایگان من را برای چاپ تهیه کنید.

چاپ رایگان برای آموزش بسته بندی ناهار به بچه ها!

در اینجا نمونه ای از نحوه پر کردن آن آمده است:

 • مش: ساندویچ بوقلمون یا ژامبون ، PBJ ، باقی مانده در قمقمه ، هوموس ، پنیر ، تخم مرغ آب پز
 • میوه ها: ورقه های پرتقال ، موز ، یک لیوان میوه ، پوره سیب ، انواع توت ها
 • سبزیجات: هویج ، نخود فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی گیلاسی
 • غلات کامل: نان ، بیسکویت ، پای ، تورتیلا
 • موارد اضافی: ذرت بوداده ، لوله ماست ، جعبه شیر شکلات

این نیز زمان مناسبی است تا در مورد انواع اقلامی که دوست دارند در وعده ناهار ببینند با آنها صحبت کنید. من همیشه یک گفتگوی صادقانه با کودکان در مورد آنچه دوست دارند ، دوست ندارند یا دور می زنند (یا تجارت می کنند) از ناهار خود توصیه می کنم. با هم به فروشگاه بروید تا انتخابی را انتخاب کنید که در آن احساس خوبی دارید.

روز سوم: ایستگاه های بسته بندی یا ظروف بسازید

کودکان بزرگتر در یافتن آنچه که نیاز دارند در آشپزخانه بهتر عمل می کنند. کودکان کوچکتر ممکن است به کمی کمک اضافی نیاز داشته باشند.

یکی از ایده ها این است که اقلامی را در یک پیشخوان که به راحتی قابل دسترسی است ، قرار دهید. وسایلی را برای بسته بندی ناهار مورد نیاز کودک خود جمع آوری کنید – مانند جعبه ناهار ، ظروف ، قمقمه ، بطری آب ، دستمال ، ظروف قابل استفاده مجدد و لوازم جانبی مانند فنجان های مافین سیلیکونی برای جدا کردن ظروف. برای خرید تجهیزات بسته بندی ناهار مورد علاقه خود به فروشگاه آنلاین من در آمازون بروید.

برای غذا در یک جعبه ناهار ، یک سبد را روی پیشخوان برای محصولات مقاوم در برابر قفسه و یک سبد را در یخچال برای اقلام یخچال نگهداری می کنم (نحوه عملکرد را ببینید: نحوه ساخت ایستگاه های بسته بندی برای ناهار)

اما می توانید آن را به ظروف جداگانه تقسیم کنید. از دسته های چاپی (تور ، میوه ، سبزیجات و غیره) یا دسته های خود استفاده کنید و به آنها نشان دهید که از هر سبد چه میزان را انتخاب کنند.

توجه: خوب است که به کودک خود بیاموزید که انواع مختلف غذا بخورد ، اما اجازه دهید در بسته بندی میزان بسته بندی پیش قدم باشد. آنها اشتهای خود را بهتر می دانند!

در اینجا ایده هایی برای سبد میوه آمده است:

 • میوه های کامل مانند نارنگی ، سیب و آلو
 • فنجان میوه و پوره سیب
 • میوه های خشک شده یا یخ زده

در اینجا ایده هایی برای ظرف غذای پروتئینی آمده است:

همچنین می توانید میان وعده ها و مهمانی ها (به همراه فرزند خود) را در ظروف چندبار مصرف بسته بندی کرده و به راحتی جمع کنید. ایده های میان وعده:

 • نخود ترد
 • میوه خشک شده
 • ترکیب مسیر
 • کراکر
 • ذرت بو داده

روز چهارم: ناهار را با هم جمع کنید

با استفاده از چاپ و ایستگاه های خود ، ناهار را با هم درست کنید. اجازه دهید آنها قسمت های خود را انتخاب کنند ، حتی اگر فکر می کنید این مقدار زیاد یا خیلی کم است (آزمایش و خطا بخشی از این فرایند است). در صورت نیاز با اندکی پیشنهاد یا یادآوری وارد سیستم شوید.

به فرزندان خود بیاموزید که ناهار خود را بسته بندی کنند

روز پنجم: کنترل را واگذار کنید

زمان آن رسیده است که به کودک خود اجازه دهید ناهار خود را بسته بندی کند. سعی کنید زیاد دخالت نکنید!

هنگامی که آنها به خانه می رسند ، می توانید در مورد اینکه آیا قسمت ها درست بود ، چه چیزی دوست داشت و چه چیزی دوست نداشت ، و اینکه دفعه بعد می توانند متفاوت انجام دهند ، صحبت کنید. از بازخورد برای پر کردن ایستگاه های بسته بندی یا ظروف با هم هر هفته استفاده کنید.

شستشو دهید و تا پایان سال تحصیلی تکرار کنید!

سوالات متداول

کودکان از چه سنی باید ناهار خود را بسته بندی کنند؟

هر کودکی متفاوت است – و شما فرزند خود و توانایی های او را بهتر می شناسید – بنابراین هیچ قانون سخت و سریع وجود ندارد. اما اکثر کودکان می توانند بسته بندی خود را در مدرسه ابتدایی شروع کنند.

حتی کودکان نوپا و پیش دبستانی که در مهد کودک ها و پیش دبستانی ها حضور دارند می توانند به شما کمک کنند تا محصولات خود را در جعبه ناهار خود قرار دهید ، یک بسته سرد از فریزر در اختیار خود بردارید یا به شما در تهیه دستور العمل بسته بندی کمک کند.

به یاد داشته باشید: هرگز دیر نیست! حتی دانش آموزان دبیرستانی نیز می توانند از این شغل استفاده کنند.

اگر بچه های من ناهار متعادلی نخورند ، چطور؟

من یک میکروکنترلر نوع A هستم ، بنابراین من به قدرت فوق العاده ای احتیاج دارم تا بیش از حد با چیزهایی که بچه هایم بسته بندی می کنند ، اذیت نشوم.

اگر متوجه شوم که ناهار آنها گم شده است ، گاهی اوقات با یک پیشنهاد مداخله می کنم.

 • اگر فرزندم یک ساندویچ ، بیسکویت ، پاستیل و یک کلوچه بسته بندی کند ، من یک تکه میوه به او پیشنهاد می کنم.
 • اگر برای شام هویج برش بزنم ، از فرزندم می پرسم که آیا روز بعد برای ناهار مقداری می خواهد؟

در غیر این صورت سعی می کنم او را رها کنم. باور کنید ، ناهارهایی که خود بچه ها بسته بندی می کنند “کامل” نیستند. اما آنها در مورد تعادل و اشتهای خود ، در مورد اینکه چه غذاهایی از آنها پشتیبانی می کند و چقدر نیاز دارند یاد می گیرند.

من می توانم اجزای سازنده ناهارهای سالم را به آنها بدهم و با پیشنهادات تصادفی آنها را راهنمایی کنم ، اما در نهایت از آنها می خواهم که خودشان تصمیم بگیرند – درست مثل روزی که تصمیم خواهند گرفت.

از فرزندان خود بخواهید ناهار خود را برای خود تهیه کنند

اگر بچه هایم وسایلی را که می خورند نخورند چه می شود؟؟

من از بسیاری از والدین می شنوم که از میزان غذای ناتمام در جعبه های ناهار فرزندان خود ناامید شده اند.

به طور طبیعی وادار کردن کودک به بسته بندی ناهار باید مقداری از این زباله را کاهش دهد ، زیرا انواع غذاهای مورد علاقه آنها و قسمت هایی که به نظر آنها مناسب است را در خود دارد.

من همیشه والدین را تشویق می کنم که در مورد غذای ناتمام – از دیدگاه کنجکاو و نه تحقیرآمیز – با فرزندان خود صحبت کنند. آیا دوره ناهار خیلی کوتاه است؟ آیا آنها با بسته یا ظرف مشکل دارند؟

اگر غذا هنوز دست نخورده به خانه برمی گردد ، آنچه در جعبه ناهار آنها وجود دارد در خانه مانند سبزیجات برای شام یا میوه تازه برای صبحانه بعد از مدرسه سرو کنید.

این کمک خواهد کرد! وقتی فرزندانم را وادار می کنم ناهار خود را آماده کنند ، صبح به جای کمتر ، شلوغ تر می شودبه

با فرزندان خود صبور باشید و بدانید که این یک فرایند است. شاید لازم باشد ابتدا به آنها کمک کنید و سپس به آرامی از تصویر خارج شوید. اگر بسته بندی صبحگاهی بسیار استرس زا است ، بچه های خود را وعده ناهار شب قبل (یا بهتر بگویید ، درست بعد از شام ، زمانی که آشپزخانه هنوز مملو از غذا است و غذاهای باقیمانده آماده چیدن و بسته بندی هستند) کنید.

جعبه های ناهار مورد علاقه من غذاهای واقعی مادر است

بچه های من دیر و بدون زمان بسته بندیبه باید چکار کنم؟

از یک سو ، کودکان در نهایت باید با پیامدهای ضعف مدیریت زمان روبرو شوند ، چیزی که همه ما باید در زندگی با آن دست و پنجه نرم کنیم. اگر خرید ناهار مدرسه یک شبکه ایمنی برای صبح هایی است که بسته بندی نشده اند ، این منطقی است (مخصوصاً برای کودکان بزرگتر).

از سوی دیگر ، من سعی می کنم به فرزندانم کمی لطف کنم. صبح هایی بود که شخصی از چیزی ناراحت می شد یا واقعاً از خواب بد جدا می شد ، بنابراین من برای کمک مداخله می کردم. اما این یک استثنا است ، نه یک قاعده.

برای شریک زندگی من: پروژه خانواده سالم

من متخصص تغذیه ثبت شده برای پروژه خانواده سالم، یک سازمان بازاریابی علت ایجاد نسل سالم تر. از زمان تأسیس آن در سال 2002 ، آنها بیش از 7 میلیون دلار به نفع کودکان و خانواده ها جمع آوری کرده اند.

برای کمپین سالانه Power Your Lunchbox ، شش مارک سالم – Bee Sweet Citrus ، Crispy Green® ، Nature Fresh Farms ، Pero Family Farms® ، Real Sweet® by Shuman Farms و Yo Quiero! به ازای هر نفر 12000 دلار بدهید بنیاد United Fresh Start، یک سازمان غیر انتفاعی با هدف افزایش دسترسی کودکان به میوه ها و سبزیجات تازه.

ایده های بیشتری برای بسته بندی ناهار می خواهید؟ شما می توانید دستور العمل های زیادی را برای جعبه های ناهار آماده کرده و ایده های بسته بندی روی آنها را تهیه کنید صفحه Lunchbox خود را تغذیه کنیدبهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *