به ازای هر جان نجات یافته توسط ماموگرافی ، حدود دو تا ده زن بیش از حد تشخیص داده می شوند و بدون ضرورت به بیماران مبتلا به سرطان پستان تبدیل می شوند که تمام عواقب ناشی از شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی را بدون فایده ای در پی دارند.

تغییر 2009 در توصیه های گروه پیشگیری خدمات ایالات متحده (USPSTF) برای به تعویق انداختن غربالگری معمول ماموگرافی تا 50 سالگی چه تاثیری داشت؟ از قضا ، میزان زنانی که در سن 40 سالگی قرار می گیرند ممکن است در واقع ماموگرافی داشته باشند افزایش یافتبه تصور این است که تمام توجه رسانه ها پیرامون تغییر توصیه ها ممکن است فقط غربالگری ماموگرافی را به زنان یادآوری کند ، که این امر نیاز به ترجمه بهتر شواهد را در عمل نشان می دهد.

توصیه های جدید USPSTF بیاور ایالات متحده به استانداردهای اروپایی نزدیکتر است ، که ماموگرافی را هر چند سال یکبار از 50 سالگی توصیه می کند. در سال 2015 ، انجمن سرطان آمریکا (ACS) تفاوت را تقسیم کرد و همانطور که در ویدیوی من در 0:36 مشاهده می کنید آیا ماموگرافی زندگی را نجات می دهد؟، توصیه شده غربالگری ماموگرافی سالانه از 45 سالگی شروع می شود و سپس در 55 سالگی تغییر می کند. ACS نشان داد که این امر بر اساس یک مرور سیستماتیک ، خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را از 2.7 درصد به کمتر از 2 درصد کاهش می دهد. انجام توسط Cochrane Cooperation ، سنگر بسیار معتبری از داروهای مبتنی بر شواهد. اما ، نویسندگان بررسی کاکرین گزارش کردند که انجمن سرطان آمریکا از شماره اشتباه استفاده کرده است. آنها می گویند اگر به مطالعاتی نگاه کنید که بررسی آنها “به طور کامل تصادفی” است ، به نظر نمی رسد که هیچ فایده قابل توجهی از مرگ و میر ناشی از ماموگرافی داشته باشد. علاوه بر این ، آنها ادعا کردند که “داده های موجود مطمئناً از ایده رایج آن پشتیبانی نمی کند [breast cancer] غربالگری زندگی را نجات می دهد ACS یک سازمان سیاسی با روابط مالی با شرکت هایی است که در صنعت ماموگرافی سرطان سینه چند میلیارد دلاری فعالیت می کنند. “

بررسی کاکرین نتیجه گیری: “مطالعاتی که معتبرترین اطلاعات را ارائه کردند نشان داد که غربالگری مرگ و میر ناشی از سرطان پستان را کاهش نمی دهد.” اگر این درست باشد ، همه چیز تغییر می کند. ما معتقدیم که زمان آن فرا رسیده که ارزیابی مجدد ماموگرافی برای هر گروه سنی توصیه شود. ”

و این دقیقاً همان چیزی است که هیئت پزشکی سوئیس انجام دادبه آنها در توضیح موقعیت خود می گویند: “ما بسیار واضح بودیم که مزایای غربالگری ماموگرافی از مضرات آن بیشتر است … اگر اکثر زنان معتقد باشند که این امر از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری کرده یا آن را کاهش می دهد ، غربالگری ماموگرافی آسان است. و با تشخیص زودهنگام تومورهای تهاجمی جان بسیاری را نجات می دهد. متأسفانه آنها چنین نیستند و ما معتقدیم که به زنان باید چنین چیزی گفته شود. از دیدگاه اخلاقی ، توجیه برنامه بهداشت عمومی که به وضوح مزایای بیشتری به همراه ندارد ، دشوار است. “

جای تعجب نیست که “گزارش آنها باعث یک غوغا. » منتقدان استدلال کردند که “این گزارش زنان را ناراحت کرد ، اما ما نمی دانیم چگونه با توجه به شواهد موجود چگونه می توان از زنان ناراحت کننده جلوگیری کرد.”

وقتی از زنان سال شد که از نظر آنها مزایای غربالگری منظم ماموگرافی چه چیزی است؟ همانطور که در 2:36 در من مشاهده می کنید ویدیو، آنها فکر خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را به نصف کاهش می دهد و جان حدود 1 نفر از هر 12 زن را نجات می دهد. اما در واقعیت ، اعداد بسیار متفاوت است. اول از همه ، خطر مرگ ناشی از سرطان پستان بدون در نظر گرفتن غربالگری کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان تصور می کنند کاهش ریسک از غربالگری است بسیار کمتر ، از هر 10000 زن 5 نفر بدون غربالگری از سرطان سینه می میرند و از هر 1000 زن 4 نفر با غربالگری می میرند. آیا نجات جان حتی یک زن در هزار نفر ارزش این همه را ندارد؟ تصور کنید اگر شما عضوی از آن خانواده در هزار بودید که مادرشان نجات یافته بود. اما حتی ممکن است این واقعیت نداشته باشد.

به این معنا که “غربالگری منظم ماموگرافی ممکن است از مرگ یک نفر ناشی از سرطان سینه برای هر 1000 زن تحت غربالگری جلوگیری کند ، [but] هیچ مدرکی وجود نداشت که نشان دهد مرگ و میر کلی تحت تأثیر قرار گرفته است ، “به این معنی که در واقع هیچ انسانی نجات نمی یابد. ده آزمایش تصادفی برای غربالگری ماموگرافی انجام شده است ، و هیچ موردی هرگز انجام نشده است نشان داده شده مزایای کلی مرگ و میر این چگونه منطقی است؟ اگر ماموگرافی از یک هزار زن از مرگ ناشی از سرطان سینه جلوگیری می کند ، تنها راه نجات جان افراد این نیست که ماموگرافی به نحوی انجام شود. رهبری به مرگ یک در هزار نفر سالم زنان. اما این بیهوده است ، درست است؟

اجازه دهید مفهوم تشخیص بیش از حد را معرفی کنم. واقعیت این است که برخی از تومورهای کوچک که در ماموگرافی ایجاد شده اند هرگز وجود نداشته است پیشرفت کرد و برخی ممکن است حتی ناپدید شد به تنهایی بنابراین ، اگر این تومورها در حین غربالگری برداشته نمی شدند ، زنان عاقل تر نبودند و هرگز تحت تأثیر آنها قرار نمی گرفتند و حتی از وجود آنها مطلع نمی شدند. اما یک بار سرطان است شناسایی شده در ماموگرافی ، شما باید آن را درمان کنید ، زیرا نمی دانید که قرار است چه کاری انجام دهد. و ، در تشخیص بیش از حد مواردی که هرگز به شما صدمه ای وارد نمی کند ، شما سرطان پستان را غیر ضروری درمان می کنید.

هر چند چقدر رایج است؟ “به ازای هر نجات جان ماموگرافی ، حدود دو تا 10 زن جان خود را از دست می دهند تشخیص بیش از حد. » این بدان معناست که آنها بدون نیاز به بیماران مبتلا به سرطان سینه تبدیل شده اند. خانم هایی که بیش از حد تشخیص داده شده اند نمی توانند از شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی غیر ضروری بهره مند شوند. تنها چیزی که آنها تجربه می کنند آسیب است. ” و این آسیب ها می تواند عبارتند از مرگ. در واقع ، “با تشخیص بیش از حد ، مرگ و میر ناشی از آسیب های پرتودرمانی و شیمی درمانی به زنان سالم افزایش می یابد.” تصور کنید در خانواده ای هستید که مادرشان در آن مورد کشته شده است.

نگرانی این است که ممکن است درمانهای غیر ضروری پرتودرمانی انجام شود کشتن بسیاری از آنها ذخیره می شوند ، به همین دلیل هیچ مدرکی مبنی بر سود خالص مرگ و میر وجود ندارد. درمان پرتوهای سینه افزایش دادن خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی و سرطان ریه. اگر واقعاً این خطرات ممکن است قابل قبول باشند دارند سرطان سینه که در غیر این صورت می تواند شما را بکشد ، اما درمان هایی که “برای بیماران واقعی مفید است می تواند برای افراد سالم با تشخیص بیش از حد مرگبار باشد” – کسانی که هرگز در ابتدا نباید تحت درمان قرار می گرفتند.

حتی اگر ماموگرافی جان شما را نجات ندهد ، آیا ممکن است سینه شما را نجات دهد؟ اگر به موقع تومور گرفتید ، آیا می توانید از ماستکتومی اجتناب کنید؟ ممکن است عکس آن صادق باشد. محققان کاکرین توضیح: “ما گزارش را عمدتا منتشر کردیم زیرا معتقدیم دانستن غربالگری برای زنان مهم است افزایش خطر از دست دادن سینه آنها وجود دارد. “

“غربالگری ماموگرافی انجام شده است ارتقاء یافت به عموم مردم با سه وعده ساده که همه به نظر می رسد اشتباه است … به نظر نمی رسد که غربالگری باعث طول عمر بیشتر زنان شود … »در عوض ، ممکن است بی جهت« افزایش یابد[] ماستکتومی ؛ و سرطانها زود تشخیص داده نمی شوند ، بلکه خیلی دیر گرفتار می شوند. ” ممکن است ده ها سال طول بکشد تا تومور ایجاد شود رشد آنقدر بزرگ است که می توان آن را در ماموگرافی برداشت. و حتی وقتی آنها را جمع می کنند ، ممکن است دیگر رشد نکنند ، به همین دلیل ما نگران هستیم “آنها نیز هستند گرفتار در تعداد بسیار زیاد تشخیص بیش از حد وجود دارد “به طوری که اگر زنی واقعاً نمی خواهد بیمار سرطان سینه شود ، شاید باید” از رفتن به غربالگری “به طور کامل اجتناب کند. اما ، اگر سرطان سینه دارید ، نمی خواهید بدانید؟

“احتمال کمی وجود دارد که یک زن از مرگ ناشی از سرطان سینه اجتناب کند وزن شد در برابر سناریوی محتمل تر که ممکن است نتیجه مثبت کاذب داشته باشد و امکان پیگیری غیر ضروری (از جمله آزمایش تهاجمی) وجود داشته باشد. نتیجه منفی کاذب ، با اطمینان خاطر کاذب یا تشخیص دیرهنگام ؛ یا از همه مهمتر تشخیص و درمان سرطان است که در غیر این صورت سلامت او را تهدید نمی کرد و حتی مورد توجه او قرار نمی گرفت. “

وقتی صحبت از این موضوع به میان می آید ، فقط سردرگمی زیادی وجود دارد ، همراه با منافع تجاری فاسد کننده صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی ، هرکس باید کاملاً از خطرات و مزایای آن مطلع باشد و درباره بدن خود تصمیم گیری کند. این چهارمین مورد از سری 14 قسمتی ماموگرافی است که شامل موارد زیر است:

غذاهای کلیدی

  • علیرغم توصیه گروه تخصصی خدمات پیشگیرانه ایالات متحده (USPSTF) برای به تعویق انداختن غربالگری معمول ماموگرافی تا سن 50 سالگی ، احتمالاً در زنان در سن 40 سالگی ماموگرافی افزایش یافته است ، احتمالاً به دلیل توجه رسانه ها به تغییر در راهنمایی.
  • استانداردهای اروپایی ماموگرافی را هر چند سال یکبار از 50 سالگی توصیه می کنند و انجمن سرطان آمریکا (ACS) غربالگری سالانه را از 45 سالگی توصیه می کند و از 55 سالگی به یک سال دیگر تغییر می کند.
  • همکاری Cochrane ، سنگر بسیار معتبری از داروهای مبتنی بر شواهد ، مشخص کرد که به نظر نمی رسد هیچ فایده قابل توجهی از مرگ و میر ناشی از ماموگرافی داشته باشد ، و ادعا کرد که “داده های موجود مطمئناً از ایده رایج پشتیبانی نمی کند [breast cancer] غربالگری جان انسان ها را نجات می دهد “و نتیجه گرفت” زمان آن فرا رسیده است که دوباره ارزیابی شود که آیا غربالگری ماموگرافی جهانی برای هر گروه سنی توصیه می شود یا خیر. ” همچنین ACS را به عنوان یک سازمان سیاسی دارای منافع منافع مالی معرفی کرد ، زیرا با شرکت های مرتبط با صنعت ماموگرافی چند میلیارد دلاری ارتباط دارد.
  • فواید درک شده از ماموگرافی منظم شامل نصف شدن خطر مرگ ناشی از سرطان سینه است که ممکن است جان حدود 1 نفر از 12 زن را نجات دهد. در حقیقت ، خطر مرگ ناشی از سرطان پستان بدون در نظر گرفتن غربالگری کمتر از آن چیزی است که اکثر زنان تصور می کنند و کاهش خطر ابتلا به غربالگری بسیار کمتر است ، به طوری که از هر 1000 زن ، 5 زن در اثر سرطان سینه بدون غربالگری و 4 در 1000 مورد با غربالگری جان خود را از دست می دهند.
  • به ازای هر نجات جان ماموگرافی ، بیش از دو تا ده زن بیش از حد تشخیص داده می شوند و بدون نیاز به بیماران مبتلا به سرطان پستان تبدیل می شوند و همه آسیب های ناشی از شیمی درمانی ، پرتودرمانی یا جراحی را بدون مزایا معرفی می کنند.
  • پرتودرمانی های غیر ضروری ممکن است تعداد افرادی را که نجات یافته اند بکشند و پرتودرمانی در قفسه سینه خطر مرگ بر اثر بیماری های قلبی و سرطان ریه را افزایش می دهد.
  • مروری بر همکاری Cochrane: “احتمال کمی که یک زن ممکن است از مرگ ناشی از سرطان سینه جلوگیری کند باید با سناریوی محتمل تر که او ممکن است نتیجه مثبت کاذب داشته باشد و آزمایش پیگیری غیر ضروری احتمالی (از جمله آزمایش تهاجمی) سنجیده شود. نتیجه منفی کاذب ، با اطمینان خاطر کاذب یا تشخیص دیرهنگام ؛ یا از همه مهمتر ، تشخیص و درمان سرطان که در غیر این صورت سلامت او را تهدید نمی کرد و حتی مورد توجه او قرار نمی گرفت. “

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه ، فیلم های من را ببینید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان پستان را توضیح دهد، تخم مرغ و سرطان سینه و فلاش بک جمعه: آیا بذر کتان می تواند به جلوگیری از آن کمک کند پستان سرطان؟

من فقط در یک ویدئو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر آن را از دست داده اید ، ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی انجام دهیم ؟.

همچنین در مورد غربالگری پزشکی ، بررسی کنید فلش بک جمعه: ارزش معاینه سالانه سلامت و معاینه جسمانی را دارد؟، آیا ارزش معاینه سالیانه سلامت را دارد؟ و آیا شرکت در آزمون فیزیکی سالانه ارزش آن را دارد؟به

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *