سیدنی پاول ، وکیلی که بعداً از کمپین ترامپ منصرف شد ، در یک کنفرانس خبری با رودی جولیانی ، وکیل شخصی رئیس جمهور دونالد ترامپ ، در مقر کمیته ملی جمهوری خواهان در کاپیتول هیل در واشنگتن ، در 19 نوامبر 2020 شرکت کرد. جاناتان ارنست/رویترز

  • جو اولتمن ، فعال جناح راست می گوید که برای “دسترسی” به دستگاه های رأی با منشیان انتخابات کار کرده است.

  • در شهرستان مسا ، کلرادو ، یک کارمند متهم به دسترسی غیرمجاز به دستگاه Dominion شد.

  • جنا گریسولد ، وزیر امور خارجه کلرادو گفت که مطمئن است که انتخابات این ایالت امن است.

دو روز پس از سوگند ریاست جمهوری جو بایدن ، یکی از فعالان حامی ترامپ از کلرادو از جستجوی شواهدی مبنی بر توطئه برای سرقت انتخابات 2020 دست بر نداشت. به گفته او ، او قصد داشت با یک توطئه وسیع راست گرایانه خود آن را ثابت کند.

در نامه ای به سیدنی پاول – وکیلی که به کمپین ترامپ کمک کرد تلاش کند تا شکست رئیس جمهور سابق در ماه نوامبر را لغو کند ، کاری که او از آن پس به طور قانونی تحریم شده است – جو اولتمن ، تاجر که گروه فعال FEC United را تأسیس کرد ، نوشت که برای ارتباط بیشتر با ادعاهای خود در مورد اریک کومر ، کارمند شرکت Dominion Voting Systems ، “ایده خوبی برای اتصال” باشد.

در کنفرانس مطبوعاتی ماه نوامبر در کنار رودی جولیانی ، پاول گفت که کومر “در گفتگو با اعضای antifa ضبط شده است که گفته است در انتخابات برای بایدن تقلب شده است.”

جولیانی افزود: “یک مرد شریر ، شریر.”

این اظهارات بر اساس شهادت اولتمن ، که می گوید او در سپتامبر 2020 موفق شده است در تماس کنفرانسی “antifa” با کومر ، نفوذ کند.

اما آنتیفا یک سازمان نیست – این واژه ای است برای فعالان ضد فاشیست که در اعتراضات خیابانی از تاکتیک های مقابله ای و گاه خشونت آمیز استقبال می کنند – و همچنین هیچ ضبطی از چنین گفتگویی وجود نداشت. از پاول ، جولیانی و اولتمن به دلیل ادعای افترا شکایت شده است.

اما در ایمیل 22 ژانویه خود به پاول ، که به عنوان بخشی از دعوی افترا منتشر شد ، اولتمن گفت که در پروژه دیگری کار می کند. او همچنین نوشت: “شما همچنین باید از آنچه در کلرادو برای دستیابی به سیستم های Dominion تحت رادار انجام می دهیم آگاه باشید.” “ما چندین کارمند شهرستان داریم که همکاری می کنند. باید هرج و مرج را برطرف کنید تا بتوانید به همه اطلاعات دست پیدا کنید.”

این ادعا در پی یک کارمند شهرستان کلرادو که به نظر می رسد این کار را انجام داده است ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کارمند شهرستان مسا ، تینا پیترز در مورد دسترسی غیر مجاز به دستگاه رای گیری Dominion تحت تحقیقات است. کد منبع دستگاه توسط یک نظریه پرداز توطئه QAnon به صورت آنلاین ارسال شد و خود پیترز به یک کنفرانس توطئه انتخاباتی که توسط مایک لیندل ، بنیانگذار MyPillow ، میزبانی شده بود ، سفر کرد ، جایی که او به تقلب در کشوری که رئیس جمهور بایدن با 13.5 won برنده شده بود ، مباهات کرد. لبه.

ایمیل جو اولتمن به سیدنی پاول

جو التمن در ایمیلی که در 22 ژانویه ارسال شد ، به سیدنی پاول گفت که با کارمندان شهرستان در کلرادو کار می کند تا به دستگاه های رای گیری Dominion دسترسی پیدا کند. خودی

Colorado Times Recorder اولین کسی بود که توطئه مورد نظر اولتمن را با پیترز مرتبط کرد. اما اولتمن انکار کرد که او یکی از کارمندانی است که او به آن اشاره کرده است. او در ایمیلی به خروجی نوشت: “من به دنبال شما و بقیه تروریست های آنتیفا شیل می آیم.”

اگر اولتمن با کسی همکاری کرد ، نمی گوید. او به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در همین حال ، جنا گریسولد ، وزیر امور خارجه کلرادو ، به اینسایدر گفت که دفتر وی “مطمئن” است که دستگاه های رای گیری ایالت از امنیت برخوردار هستند.

وی گفت: “در صورت نقض امنیت داخلی مانند آنچه در شهرستان مسا رخ داده است ، کلرادو دارای اقدامات امنیتی پیشگیرانه و تشخیصی است.”

اما این بدان معنا نیست که جای نگرانی وجود ندارد. در حال حاضر علاقه برخی از مقامات انتخاباتی برای استفاده از دفتر خود برای تداوم ادعاهای بی اساس درباره تقلب وجود دارد. و تلاش برای جایگزینی کسانی که نمی خواهند در حال انجام است.

گریسولد گفت: “تهدیدهای خودی به احتمال زیاد با رشد دروغ بزرگ گسترش می یابد” و ایالت های سراسر کشور باید فوراً برای اطمینان از امنیت کافی اقدام کنند. “

نکته خبری دارید؟ ارسال ایمیل به این خبرنگار: [email protected]به

مقاله اصلی Business Insider را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *