انتخاب و ذخیره سازی

Amaranthus dubius Note برای برگهای سبز تیره.

آمارانت ها محصولات کوتاه فصلی یک ساله هستند. برگهای آن حدود 4-6 هفته پس از کاشت بذر آماده برداشت می شود.

آمارانت های برگ دار در دمای روز بالای 25 درجه سانتیگراد و دمای شب کمتر از 15 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند. آمارانت ها خاکهای قلیایی حاصلخیز و بدون زهکشی آزاد را دوست دارند.

در مناطق گرمسیری ، سبزی آمارانت در طول سال موجود است. در بازارها ، برگهای تازه بسته بندی شده در دسته هایی با رنگ سبز تیره/رنگارنگ ، شادابی و تردی بخرید. از افرادی که دارای برگهای پژمرده ، تغییر رنگ زرد و لکه ها هستند خودداری کنید. همچنین ، از سبزیجات بسیار بزرگ و ساقه ضخیم خودداری کنید زیرا می توانند بیش از حد تلخ باشند.

هنگامی که در خانه هستید ، آمارانت را به شدت در یک کاسه آب سرد بشویید ، چندین بار آن را کاملاً بشویید تا ماسه/خاک را از بین ببرید.

آمارانت زود پژمرده می شود و فقط 2-3 روز در یخچال تازه می ماند. بنابراین ، برای به دست آوردن حداکثر مزایای تغذیه ، آنها را در اولین فرصت تازه استفاده کنید.

روش های تهیه و سرو

برای تهیه ، برگها و ساقه های ضخیم را جدا کرده و ساقه ها را به طور جداگانه بپزید که پخت آنها ممکن است بیشتر طول بکشد. قبل از استفاده از برگها در آشپزی ، آنها را در آب سرد بشویید. به آرامی آنها را با دستمال یا پارچه نرم خشک کنید یا چند بار در هوا بچرخانید. برگهای تازه را می توان خرد کرد یا در دستور العمل های مختلف استفاده کرد. پخت طولانی مدت ممکن است منجر به از دست دادن مواد مغذی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • برگ ها و شاخه های تازه و نرم را می توان به صورت خام در سالاد یا آب میوه میل کرد.

  • در کارائیب ، سبزهای آمارانت به این نام معروف هستند کالالو و یکی از موارد اصلی در “سوپ کالالو” معروف با تارو ، جوجه ژامبون ، فلفل ، کرفس ، بامیه ، شیر نارگیل و گوشت خرچنگ است.

  • در سرزمین اصلی چین جایی که سبزها به نام نامیده می شوند یین-تسای (A. tricolor یا اسفناج چینی) ، در سیب زمینی سرخ کرده و سوپ استفاده می شود.

  • در شبه قاره هند ، سبزها به عنوان نامیده می شوند چائولای استفاده گسترده ای در کاری ، خورشت ها و غذاهای سبزیجات مخلوط شده است.

  • در یونان ، سبزی آمارانت به عنوان محبوب است ارزش، با سایر برگهای سبز معروف مانند قاصدک ، سبز خردل ، سبزی کاسنی و غیره جوشانده ، با روغن زیتون فوق بکر و کمی آب لیمو لباس بپوشید و به عنوان ظرف سرو کنید vrasta chortaبه

مشخصات ایمنی

سبزی آمارانت مانند اسفناج حاوی مقادیر بیشتری از آن است اسید اگزالیک (1.09 گرم در 100 گرم) ، یک ماده طبیعی موجود در برخی از سبزیجات ، که ممکن است به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری در برخی از افراد متبلور شود.

به افرادی که دارای سنگ اگزالات شناخته شده در مجاری ادراری هستند توصیه می شود از خوردن برخی سبزیجات متعلق به خانواده Amaranthaceae و Brassica اجتناب کنند. بنابراین برای حفظ خروجی طبیعی ادرار توصیه می شود آب کافی دریافت کنید.

فیتات ها و فیبر غذایی موجود در برگها ممکن است در فراهمی زیستی کلسیم ، آهن و منیزیم اختلال ایجاد کند.

به دلیل محتوای بالای ویتامین K ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین استفاده می کنند ، تشویق می شوند از غذای آمارانت در غذای خود اجتناب کنند ، زیرا در متابولیسم دارو اختلال ایجاد می کند. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

دانه آمارانت حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺- بازگشت به سبزیجات از جانب سبزی آمارانتبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺- بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. USAID.GOV -Pdf- (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA. (پیوند پنجره جدیدی را باز می کند)

  3. تحصیلات دانشگاه آمارانت-پردو. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  4. محتوای اگزالیک سبزیجات انتخاب شده. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *