انتخاب و ذخیره سازی

خرما
خرمای خوشمزه.
(عکس-flickr.com-Itinerant)
خرما.

خرما را می توان در مواد غذایی در طول سال به راحتی در دسترس داشت. با این حال ، برخی از انواع میوه های تازه ، نرم و با کیفیت خوب فقط از سپتامبر تا دسامبر در دسترس هستند. در برخی مناطق خشک آفریقا ، خرما در حالی که تازه به بلوغ رسیده بود جمع می شد و اجازه می داد داخل کوزه ها برسد.

در فروشگاه ها ، ممکن است با انواع نرم ، نیمه خشک و خشک شده برای فروش مواجه شوید. در خانه ، آنها را در دمای اتاق در داخل یک محفظه هوا بند در مکانی خنک نگهداری کنید ، جایی که می توانند چندین ماه خوب نگهداری شوند.

طرز تهیه و سرو

خرما با کیفیت بالا مستقیماً از دسته میوه ها چیده می شود و به عنوان یک نوع برتر در بازار به فروش می رسد. در مقیاس تجاری ، بیشتر با برش کل خوشه برداشت می شود ، بخور می شود ، تمیز می شود ، درجه بندی می شود ، بسته بندی می شود ، در یخچال نگهداری می شود و بر اساس تقاضا به بازار عرضه می شود.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • خرمای خشک و نرم معمولاً بدون هیچ گونه افزودنی به صورت دستی مصرف می شود.

  • خرمای بدون هسته را می توان با مواد پر کننده مانند بادام ، گردو ، پرتقال آب نبات و پنیر خامه ای پر کرد.

  • آنها را می توان خرد کرد و به سالاد میوه و در طیف وسیعی از غذاهای شیرین و خوش طعم اضافه کرد.

  • همچنین از خرما برای تهیه آب میوه و جلالب (نوعی شربت محبوب در خاورمیانه و تهیه شده از خرما ، ملاس انگور و گلاب).

مشخصات ایمنی

حساسیت به خرما به میوه یک اتفاق نادر است خوردن میوه ها در نوزادان و زنان باردار بی خطر است. با این حال ، در برخی از افراد حساس به گرده خانواده توس ، قرار گرفتن در معرض گرده نخل خرما ممکن است واکنشهای حساسیت متقابل ایجاد کند. به همین دلیل ، از هرگونه غذای حاوی محصولات خرما در این افراد خودداری کنید. (سلب مسئولیت پزشکی).


≻≻-بازگشت به میوه ها از جانب تاریخ. برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی ، به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به صفحه نخستبه

مطالب بیشتر و منابع:

  1. پایگاه ملی تغذیه ایالات متحده برای مرجع استاندارد.

  2. ارزیابی اثر آنتی اکسیدانی و محافظ عصبی نخل خرما (Phoenix dactylifera L.) بر انسداد شریان کاروتید مشترک دو سر در موش صحرایی. توسط RR Pujari (به صورت PDF) مخزن دوره ای آنلاین NISCAIR.

  3. Phoenix dactylifera: به روز رسانی کاربردهای غیر طبیعی آن ، فیتوشیمی و داروسازی. http://www.ispub.com/journal/the-internet-journal-of-pharmacology/volume-7-n umber-1/phoenix-dactylifera-an-update-of-its-ungenousous-use-phytochemistry- و -pharmacology.html.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *