در موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما در مورد چهار ستون ایمنی با عادات کوچک سالم برای همه بحث می کنیم.

آیا به مدرسه باز می گردید ، به دفتر باز می گردید یا فقط می خواهید دفاع خود را برای تغییرات فصلی آینده تقویت کنید؟ اکنون زمان مناسبی است تا همه عادات روزانه خود را در نظر بگیرند و تغییرات کوچکی را ایجاد کنند که می تواند به خوبی رفاه شما را بهبود بخشد.

در اینجا ما چهار ستون اصلی سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و عادت های خرد توصیه شده توسط متخصصان را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی آنها را اتخاذ کنید. آنها را به عنوان اعتبارات اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی می کند!

عادات خرد ایمنی

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش در تعامل است. بنابراین ، اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، رویکرد شما نیز باید جامع باشد. به یاد داشته باشید که برای تقویت مداوم سیستم ایمنی بدن خود به ارکان زیر توجه کنید.

بهتر است ، عادات خرد هر ستون را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا هر روز و در طول زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین اما م effectiveثرترین راه ها برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک رژیم غذایی کامل و پر از درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد سلول های ایمنی داشته باشد. برعکس ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند دفاع شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات خرد برای رژیم غذایی و تغذیه:

  • با خوردن حداقل یک وعده غذایی رنگارنگ در روز ، خوردن رنگین کمان را هدف بگیرید. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • در نظر بگیرید که قهوه صبح خود را با یک اسموتی غنی از ویتامین C جایگزین کنید.
  • برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد سلولهای ایمنی در روده قرار دارند و سلامت روده را رکن واضح ایمنی می سازد.

یک سد روده ای سالم نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور خلاصه ، یک روده سالم برابر عملکرد ایمنی بیشتر است.

عادات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • به یاد داشته باشید که آب کافی بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. اگر برای هیدراتاسیون به یادآوری داخلی احتیاج دارید ، یک سیگنال بگذارید که هر ساعت یک لیوان H2O را روی آن بنوشید.
  • میان وعده های حاوی فیبر بالا ، مانند میوه ها ، ذرت بوداده و حمص را در دست داشته باشید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده خود با باکتری های مفید و حفظ میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس به طرق بی شماری بر رفاه تأثیر می گذارد ، هم اکنون و هم در دراز مدت.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشگامانه ای اشاره می کند که نشان می دهد شرکت کنندگان در آزمایش استرس زا سلولهای کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با عوامل بیماری زا در سه روز دارند. شروع استرس تقریباً به طور کامل تولید گاما اینترفرون سرکوب کننده سیستم ایمنی را متوقف می کند.

با گذشت زمان ، APA همچنین نسبت به استرس هشدار می دهد “من میتوانم سیستم ایمنی را خراب کرد از طریق سایش زیاد استرس پاسخ سلول T را تضعیف می کند ، که جزء ضروری ایمنی سازگار است.

اگرچه کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، اما گزینه های متعددی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت وجود دارد.

عادات خرد برای مقابله با استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت بالا یکی دیگر از ستون های اصلی ایمنی است.

خواب ، سلامت سیستم ایمنی بدن را از جهات مختلف بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به تنظیم التهاب. به طور مداوم خواب کافی و با کیفیت می تواند احتمال سرماخوردگی را کاهش دهد.

عادات خرد برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و زمان جلوی صفحه قبل از خواب را محدود کنید. نور آبی دستگاه های شما می تواند ترشح ملاتونین را سرکوب کرده و کیفیت خواب کلی را کاهش دهد.
  • تمرینات در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در شب انجام می شود. به همین ترتیب ، تا جایی که می توانید فرصتهای جدیدی برای حرکت پیدا کنید ، برای مثال با بالا رفتن از پله ها به جای آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی کنار بیایید. در صورت امکان ، سعی کنید چرخه های خواب کامل را که هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد بخوابید.

ردیف پایین

برای تقویت سیستم ایمنی بدن مستلزم کار تیمی در چند ستون برای تقویت سیستم دفاعی است. به جای اقدام فقط پس از احساس بدی ، با پیروی از این عادات کوچک ، رویکردی پیشگیرانه اتخاذ کنید تا مزایای آنها در طول زمان پیچیده تر شود.

با اتخاذ یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، متوجه خواهید شد که آزمایش ایمنی خود را گذرانده اید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود به یک یادآوری سریع نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع در آینده نگه دارید.

اینفوگرافیک میکروبیتی برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *