موارد مصرف دارویی

  • اجزای فعال موجود در زعفران از دیرباز در بسیاری از داروهای سنتی کاربردهای درمانی بسیاری داشته و به عنوان ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، دیافورتیک عمل می کند.

  • مطالعات تحقیقی نشان داده است سافرانالروغن فرار موجود در ادویه ، دارای اثر آنتی اکسیدانی ، سمیت سلولی بر روی سلول های سرطانی ، ضد تشنج و ضد افسردگی است.

  • این α- کروسین ، مشخص شده است که یک ترکیب کاروتنوئیدی که به این ادویه رنگ زرد طلایی می دهد ، دارای خواص آنتی اکسیدانی ، ضد افسردگی و ضد سرطانی است. (سلب مسئولیت پزشکی).

انتخاب و ذخیره سازی

زعفران تازه در بازارهای تخصصی ادویه موجود است. سعی کنید به جای زعفران پودر شده کلاله خشک (پیاز) بخرید زیرا اغلب ممکن است تقلبی باشد. از برچسب معتبر شرکت فروشنده یک ظرف خوب بسته شده را انتخاب کنید که تاریخ بسته بندی و انقضا را نشان می دهد.

ادویه تازه باید دارای رنگ قرمز مایل به قرمز روشن باشد و وقتی بین انگشتان مالیده می شود ، عطر بسیار مطبوعی از خود نشان دهد و رنگ آن زرد طلایی شود. به دنبال پرچم های بلند باشید که طول هر کدام 2 تا 4 سانتی متر است. از محصولات با کیفیت پایین که دارای رگه های خاکستری یا لکه های روشن روی کلاله هستند ، خودداری کنید. این ادویه دارای طعم بی نظیر و تند عسل تلخ با عطر دلپذیر است.

داخل یک جعبه بسته نگهداری کنید و آن را در یک مکان تاریک و خنک (ترجیحاً داخل یخچال) دور از نور نگهداری کنید زیرا اشعه های رنگی رنگدانه های زعفران را اکسید کرده و طعم آن را خنثی می کند.

کاربردهای آشپزی

برنج زعفرانی با دانه زرشک. عکس: کاناداکو

فقط یک پیمانه زعفران تازه برای افزایش طعم و رنگ کل دستور غذا کافی است.

روش های مختلفی برای استفاده از آن در آشپزخانه وجود دارد. کل ننگ را می توان مستقیماً به آماده سازی ها اضافه کرد ، یا اغلب ، نخ ها را با استفاده از ملات و مایه سنتی چسبانده و به دستور غذا اضافه می کنیم. در روش سوم ، کمی زعفران به یک فنجان آب داغ ، تند اضافه می شود. این آب را به مواد اضافه کنید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • زعفران به عنوان پایه طعم دهنده و رنگ دهنده در غذاها و نوشیدنی ها در غذاهای مدیترانه ای و آسیایی استفاده می شود.

  • در بین مردم به عنوان شناخته می شود “کسار” در شبه قاره هند ، در تهیه برنج پلو ، پودینگ برنج ، “حلوا” و سایر غذاهای شیرین در بسیاری از کشورهای هند ، پاکستان و آسیای میانه استفاده می شده است. همچنین از آن به عنوان رنگ و طعم دهنده در تهیه کولی ، بستنی ، کیک و نوشیدنی استفاده می شود.

مشخصات ایمنی

دوزهای زیاد زعفران می تواند به عنوان محرک رحم عمل کرده و در موارد شدید باعث سقط جنین شود. بنابراین ، ممکن است به زنان باردار توصیه شود که از این ادویه در رژیم غذایی خودداری کنند.

(سلب مسئولیت پزشکی: اطلاعات و راهنماهای مرجع در این وب سایت صرفاً برای اطلاعات عمومی برای خوانندگان در نظر گرفته شده است. از این دارو برای تشخیص مشکلات سلامتی یا برای اهداف درمانی استفاده نمی شود. این جایگزینی برای مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط یک متخصص بهداشت مجاز و مجاز نیست. لطفاً برای هرگونه مشاوره در مورد داروها ، با ارائه دهنده خدمات درمانی خود مشورت کنید.)

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب زعفرانبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات سالم با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد صفحه سرطان- تغذیه برای کاهش خطر سرطان.

  3. صفحات ادویه جرنوت کاتزر.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *