خریداری کردن

اوج فصل تازه poblanos تابستان و اوایل پاییز است. آنها در بازارهای مکزیک و در بسیاری از سوپرمارکت های سراسر ایالات متحده یافت می شوند. آنها همچنین در مواد غذایی کنسرو شده در دسترس هستند.

پوبلانوهای محکم ، براق و تازه را انتخاب کنید که دارای ریشه های محکم از بازار کشاورزان است. پوبلانوهای رسیده که کاملاً رشد کرده اند ، قهوه ای مایل به قرمز و شیرین تر از سبز خام می شوند. فلفل آنچو/مولاتو را در بسته های بسته از منابع معتبر خریداری کنید.

از خشکی ، پژمردگی و غلاف های دارای ترک ، بریدگی و کبودی سطحی خودداری کنید.

ذخیره سازی

در خانه ، فلفل های پوبلانو را در کشوی سبزیجات داخل یخچال قرار دهید که در رطوبت نسبی بالا تنظیم شده است. در صورت نگهداری تا یک هفته خوب نگهداری می شوند.

پوبلانوس بو داده و پوست کنده را می توان با کنسرو کردن یا انجماد عمیق حفظ کرد.

نگهداری انچوها در ظروف بدون هوا نیز برای چند ماه کافی است. آنچوها اغلب پودر می شوند و برای طعم دادن به دستور غذا استفاده می شوند.

روش های تهیه و سرو

Poblanos فلفل های بزرگ ، براق ، دارای پوست ضخیم و دلپذیر است. آنها بسیار شیرین و ملایم و گرم هستند ، که کمتر از ژالاپنو است.

Poblano یکی از رایج ترین فلفل های چیلی است که در مکزیک و غذاهای جنوب غربی ایالات متحده استفاده می شود. آنها را می توان به طرق مختلف تهیه کرد ، معمولاً شامل: خشک ، نان و سرخ شده ، پر شده یا در سس هایی به نام خال.

در کالیفرنیا ، این فلفل های چیلی را اغلب به اشتباه به عنوان خطاب می کنند پاسیلا، اگرچه پاسیلا ها انواع متمایزی هستند.

فلفل پوبلانو کاغذهای ملایم ، پهن و مخروطی شکل است و دارای دیواره های بسیار ضخیم است که برای چاشنی عالی است.

به غیر از چاشنی ، کاغذهای پوبلانو معمولاً قبل از استفاده برشته و پوست گرفته می شوند.

فلفل چیلی آنچو در غذاهای سنتی مکزیکی به دلیل افزودن رنگ ، طعم دهنده و تندی ملایم بسیار ارزش دارد.

هنگامی که اجازه داده شود کامل برسد و خشک شود و چروکیده شود ، پوبلانوس ها به عنوان فلفل شیلی مولاتوبه آنها طعم های خوش طعم ، شیرین و خاکی را با ظروف میوه ای به غذاها اضافه می کنند.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

فلفل های طبسکو بسیار تند هستند. هنگام پخت و پز بیش از حد در تاباسکو افراط نکنید زیرا مقدار زیادی از ترکیب آلکالوئیدی کپسایسین را تشکیل می دهند که طعم قوی و تندی به آنها می بخشد.

شیلی-رلنوس.
  • Poblanos را می توان در انواع غذاها استفاده کرد اما شاید بیشتر به عنوان فلفل دلمه ای انتخابی برای چیلی Rellenos (پوبلانوس شکم پر) شناخته شود.

  • poblanos بو داده در سس خامه (Rajas con Crema) یک دستور العمل محبوب مکزیکی مرکزی و جنوبی است.

  • آنچو معمولاً در سس هایی استفاده می شود که نامیده می شوند خال هابه

مشخصات ایمنی

  • فلفل های پوبلانو به عنوان فلفل های ملایم (1000 تا 1500 در مقیاس درجه حرارت اسکوویل) طبقه بندی می شوند ، که با سطوح پایین کپسایسین مشخص می شوند ، که به آنها ویژگی تند ملایمی می بخشد. با این حال ، در برخی افراد حساس ، حتی یک ذره کوچک کپسایسین هنگام تماس با مخاط حفره دهان ، گلو و معده می تواند باعث تحریک و احساس سوزش و التهاب در دهان ، زبان و گلو شود.

  • خوردن ماست سرد غلظت کپسایسین را رقیق می کند و بنابراین ممکن است به کاهش درد سوزش کمک کند.

  • از لمس چشم ها با انگشتان آلوده به فلفل قرمز خودداری کنید. در این صورت ، چشم ها را با آب سرد کاملاً بشویید تا سوزش را کاهش دهید.

  • برخلاف سایر انواع فلفل قرمز ، پوبلانوها که فلفل دلمه ای هستند ، ممکن است شرایطی مانند ورم معده ، زخم معده و رفلاکس معده (GER) را تشدید کنند.

همچنین بخوانید حقایق تغذیه ای فلفل هالاپنو

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب فلفل پوبلانوبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از ادویه جات ترشی جات سالم با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA. (در پنجره جدید باز می شود)

  2. پوبلانو شیلی (در پنجره جدید باز می شود)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *