Moderna به دلیل عدم انجام اقدامات کافی برای واکسیناسیون جهان ، به ویژه کشورهای کم درآمد ، مورد انتقاد قرار گرفته است و دولت بایدن به دلیل انجام ندادن نیروی کافی برای Moderna مورد انتقاد قرار می گیرد.

چرا مهم است: کشورهای کم درآمد به دنبال واکسن بیشتر هستند و کارشناسان هشدار می دهند که سطوح بالاتر گسترش جهانی احتمال ظهور یک نوع مقاوم به واکسن را افزایش می دهد.

با Axios Markets اخبار بازار را که شایسته زمان شماست دریافت کنید. به صورت رایگان مشترک شوید.

هدایت اخبار: یک مقام ارشد بایدن علنا ​​Moderna را تهدید کرد که اگر دولت داوطلبانه واکسن کافی به ابتکار جهانی COVAX با قیمت های غیر انتفاعی ارائه ندهد ، که دولت از او خواسته است ، اقدام تهاجمی تری از سوی دولت انجام دهد.

  • دیوید کسلر ، مسئول علمی دولت بایدن در پاسخ به COVID-19 ، روز گذشته در یک رویداد پانل گفت: “عزم دولت ایالات متحده در رسیدگی به این مسائل را دست کم نگیرید.”

  • کسلر افزود: “من فکر می کنم این شرکت ها مقامات ما را درک می کنند و می دانند که ما از استفاده از آنها نمی ترسیم.” وی گفت Moderna این ظرفیت را دارد که حداقل 1 میلیارد دوز اضافی در کوتاه مدت ایجاد کند.

حالت بازی: نیویورک تایمز در آخر هفته گزارش داد که Moderna تقریباً منحصراً واکسن خود را به کشورهای ثروتمند ارائه می دهد.

  • از سوی دیگر Pfizer موافقت کرده است که واکسن خود را با قیمت پایین به دولت آمریکا بفروشد تا به کشورهای کم درآمد کمک کند.

  • مدتی است که تنش بین Moderna و دولت در حال افزایش است ، اما قبلاً به دلیل ضربات تقویت کننده بود.

بله اما: فعالانی که در این پنل صحبت کردند گفتند زمان آن فرا رسیده است که دولت فدرال دست از اقدام داوطلبانه Moderna بردارد و گام های بسیار تهاجمی تری برای افزایش ظرفیت جهانی واکسن بردارد.

  • و این فقط فعالان نیست. به گزارش واشنگتن پست ، گروهی از قانونگذاران دموکرات به سرپرستی سناتور الیزابت وارن روز گذشته نامه ای به دولت بایدن ارسال کردند که پیامی مشابه آن بود.

  • قانونگذاران نوشتند: “علی رغم دریافت مبالغ هنگفت از بودجه عمومی دولت از مالیات دهندگان آمریکایی ، از تماس برای به اشتراک گذاشتن فناوری خود ، از جمله از سوی دولت ایالات متحده امتناع ورزیده است.” به داده های واکسن شرکت.

آنچه آنها می گویند: استفان بنسل مدیرعامل Moderna اخیراً در نامه ای در مورد استراتژی این شرکت برای افزایش دسترسی به واکسن نوشت: “ما متعهد هستیم که تولید خود را دو برابر کنیم و عرضه را حتی بیشتر گسترش دهیم تا زمانی که واکسن ما در کشورهای کم درآمد مورد نیاز نباشد.”

بین خطوط: معلوم نیست دولت آمریکا از چه حقوقی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد نحوه ساخت واکسن Moderna با جهان برخوردار است ، کاری که برخی فعالان از آن می خواهند.

  • کسلر گفت که قانون تولید دفاعی “احتمالاً قوی ترین مرجع است و این به رئیس جمهور اختیار تخصیص دوزها را می دهد.”

  • اما تغییر دوزها مشکل کل حجم واکسن موجود در سراسر جهان را حل نمی کند. به اشتراک گذاری دستورالعمل واکسن ، از سوی دیگر ، به تولیدکنندگان بیشتری در ساخت آن کمک می کند.

نتیجه نهایی: زین رضوی از شهروند عمومی گفت: “ما به دولت بایدن نیاز داریم تا قدم بردارد ، زیرا در پایان روز … ما روبروی سر Pfizer و Moderna نشسته ایم.”

این مقاله را دوست دارید؟ از Axios و به صورت رایگان در Axios Markets مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *