تصویرسازی توسط سارا راجرز / The Daily Beast / عکس های گتی

دونالد ترامپ بزرگترین توپ شل جهان است.

اگر جو بایدن در واقع میلیاردها دلار هزینه کند تا آمریکا را به طور اساسی متحول کند ، به این دلیل است ترامپ نه یکی خراب کرد بلکه دو مجلس سنای آمریکا در گرجستان پس از خودداری از پذیرش شکست خود ، به اکثریت غافلگیرکننده دموکرات ها در هر دو مجلس کنگره دست یافت تا با کاخ سفید همراه شوند.

او می تواند تأثیر بیشتری حتی بیشتر و زیانبارتر بر جمهوری خواهان در آینده داشته باشد. تنها چیزی که ما به طور قطع می دانیم این است که او نادیده گرفته نخواهد شد. در واقع ، او در حال دخالت است.

بیایید از ویرجینیا شروع کنیم ، جایی که دو نفر از افراد جایگزین در حال رقابت برای تبدیل شدن فرماندار بعدی این ایالت هستند. در این مسابقه تری مک آلیف ، فرماندار سابق شرکت می کند که سخت تلاش می کند تا جلوی گلن یونگکین تاجر جمهوری خواه را بگیرد. در سالهای اخیر ، ویرجینیا به یک ایالت دموکرات تبدیل شده است ، اما نظرسنجی این مسابقه را بسیار نزدیک کرده است. برای پیروز شدن ، یانگکین باید (الف) بسیاری از رای دهندگان “معمولی” حومه ویرجینیا شمالی را که ممکن بود روزی به میت رامنی رای داده بودند ، به دست آورد (و ممکن است از عملکرد بایدن و/یا مسائل فرهنگی داغ مانند نظریه نژاد انتقادی ناراحت باشد) ، و (ب) از خشم یا بیگانگی رای دهندگان ترامپ اجتناب کنید.

یک ترامپ وانابی سعی می کند راه خود را برای پیروزی در Va خرج کند.

ماه هاست که یانگکین تلاش زیادی کرده است تا این سوزن را بچسباند ، اما چهارشنبه شب ، این تجمع در حمایت از بلیط جمهوریخواهان دولتی که توسط استیو بنون عنوان شد و با یک تماس تلفنی از شخص ترامپ همراه شد ، پیچیده شد. یانگکین عاقلانه از این رویداد که با وفاداری به پرچمی که “در تجمع مسالمت آمیز با دونالد ترامپ در 6 ژانویه (6 ژانویه) حضور داشت ، صرف نظر کرد.

این “اولین کمپین مک آالیف منتظر آن بود – در کمپینی که او گاهی اوقات بیهوده سعی کرد یونگکین را به ترامپ ببندد”. ریک کلین ، مدیر سیاسی ABC News را مشاهده کردبه تصرف در لحظه ، مک آلیف توییت کرد“شب گذشته تاریک ترین لحظه مبارزات انتخاباتی گلن یانگکین بود – تجمع دونالد ترامپ برای گلن که طرفداران آن قیام 6 ژانویه را جشن گرفتند. گلن ، به خاطر دموکراسی ما: تجمع شب گذشته و دروغ های خطرناک دونالد ترامپ را محکوم کنید. کافی است. “

باز هم ، تنها هدف یانگکین این است که رای دهندگان معمولی حومه را به دست آورد ، در حالی که طرفداران ترامپ را در کشورهای مشترک المنافع بیگانه نمی کند. اما ترامپ و حامیانش فضا را برای انجام این کار به او نمی دهند. او نمی تواند آنچه را که اتفاق افتاده مالک آن باشد ، اما همچنین نمی تواند آن را رد کند. ترامپ و حامیانش هرگز چنین اجازه ای نمی دهند.

این نیم نگاهی به آنچه جمهوری خواهان کاندیدای سراسری کانادا در سال آینده می توانند انتظار داشته باشند است. در واقع ، جمهوری خواهان اصلی در حال حاضر از نظر آیینی مجبور هستند تا تصور مجدد دزدیده شده ترامپ (و اشراف شورش بعدی) را تأیید کنند. آن ها هستند مجاز نیست فقط وانمود کنید که این اتفاق نیفتاده و ادامه دهید.

در همین راستا ، درست چند ساعت قبل از تجمع در ویرجینیا ، ترامپ بیانیه ای صادر کرد و گفت: “اگر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 (که به طور کامل و قطعی آن را مستند کرده ایم) را حل نکنیم ، جمهوری خواهان در سال 22 رای نمی دهند. یا 24. این مهمترین کاری است که جمهوری خواهان باید انجام دهند. “

این باید به عنوان یک تهدید جدی تفسیر شود ، زیرا این امر بر کارآیی رأی گیری صحبت می کند. ترامپ نمی گوید که به رای دهندگانش می گوید در سال 2022 در خانه بمانند تا جمهوریخواهان را مجازات کنند. او تهدیدی بسیار مخفیانه و محجبه تر دارد: به رای دهندگان خواهد گفت که این کار را نکنند وقت خود را برای رای دادن تلف می کنند، مگر اینکه ، البته ، دیگر سیاستمداران جمهوری خواه (الف) این فرض ساختگی را که انتخابات از او دزدیده شده اند ، خریداری کنند و (ب) از هرگونه “اصلاحات” انتخاباتی که به گفته وی حمایت می کند ، جلوگیری کند.

این شیوه ای گول زننده برای گروگان گیری سیاستمداران جمهوری خواه در برابر خواسته های وی است در حالی که از برچسب زدن به عنوان برچسب زن اجتناب می شود.

انتخابات خوبی بود به آنجا رسیدید اگر اتفاقی برای آنها افتاد شرمنده باشید.

زیبایی این است که ترامپ حتی مجبور نیست تهدید رئیس-اوباش را عملی کند. او فقط باید آن را صادر کند و سیاستمداران جمهوری خواه به خواسته او خم می شوند. دلیلش این است که تهدید است باور کردنی، اول به این دلیل که ترامپ به مهمانی اهمیت نمی دهد ، و دوم به این دلیل که ترامپ نشان داده است که بی دقتی و بی نظمی دارد. در این راستا ، او از “نظریه دیوانه شدن” نیکسون – علیه حزب خود – استفاده می کند.

هر مصالحه ای که برای دلجویی از او یا لگد زدن قوطی به جاده انجام شود (به امید این که محو شود) فقط قدرت بیشتری به او می بخشد.

ترامپ تنها بزرگترین عامل X در رقابت ریاست جمهوری 2024 نیست ، او ممکن است در انتخابات 2021 و 2022 بزرگترین ناشناخته باشد. او فیل موجود در اتاق است – “ناشناخته شناخته شده”. اقدامات او غیرقابل پیش بینی و هرج و مرج است ، بنابراین برنامه ریزی برای جمهوریخواهان و حتی مدیریت آنها غیرممکن است.

انتخابات می آید و می رود. ترامپ برای همیشه است. و تنها چیزی که او می خواهد این است همه چيزبه

بیشتر در The Daily Beast بخوانید.

داستانهای برتر ما را هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. ثبت نام کن!

Daily Beast Membership: Beast Inside عمیق تر به داستانهایی که برای شما اهمیت دارد می پردازد. بیشتر بدانید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *